Często zadawane pytania

 

Przeglądając ofertę obrazów w internecie znalazłem obrazy w niższej cenie. Nie są to duże różnice, ale jednak są. Dlaczego?

No cóż. Najwyższa jakość i najniższa cena to mit stosowany w reklamach, nie mający jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości. Nie jesteśmy w stanie konkurować cenowo z firmami drukującymi na ploterach solwentowych, lateksowych lub pigmentowych za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych na sztucznych materiałach tylko z wyglądu przypominających płótno. My drukujemy na naturalnym płótnie lnianym używając farb UV na urządzeniach zupełnie innej klasy. Stąd te drobne różnice w cenie, a olbrzymie w jakości i trwałości.

 

Na czym polega druk UV?

Druk UV to najwyższej jakości druk za pomocą farb utwardzanych promieniami ultrafioletowymi. Wprost mówiąc to takie farby które nigdy nie wyschną w naturalnych warunkach. Aby to nastąpiło muszą otrzymać dużą dawkę promieni UV. Wówczas wysychają momentalnie. W praktyce oznacza to, że taka farba nałożona na płótno nie zdąży wsiąknąć w jego strukturę gdyż w ułamku sekundy po nałożeniu zostaje utrwalona. Dzięki temu nasze obrazy mają bardzo nasycone i mocne kolory. Poza tym wydruki UV są odporne na wodę i promienie słoneczne.

 

Czy obrazy są jakoś lakierowane lub w inny sposób zabezpieczane przed wyblaknięciem?

Nie. Nie ma po prostu takiej potrzeby. Przy druku w innych technologiach firmy proponują za dodatkową opłatą pokrycie wydruku lakierem by zabezpieczyć go przed wilgocią i przed wyblaknięciem kolorów od światła słonecznego, gwarantując wówczas „długą” bo trzyletnią trwałość. U nas nie ma tego problemu. Farby UV są odporne na wodę, a promienie ultrafioletowe zawarte w świetle słonecznym jeszcze bardziej utrwalają je. Żywotność wydruków UV szacuje się na 100 lat.

 

Czym różni się płótno lniane od Canvasu?

Płótno lniane jest w stu procentach naturalne. Na takich właśnie płótnach powstały wszystkie arcydzieła mistrzów malarstwa. Płótna takie są bardzo elastyczne i wytrzymałe. Gwarantują, że naciągnięte na krosna czyli drewniane ramy obrazu pozostaną w takim stanie przez długie lata. Nie ulegną deformacji, nie „wybrzuszą się” ani nie „wypaczą się”. Canvasy to rodzina materiałów syntetycznych opartych bądź to na samym poliestrze bądź też na poliestrze z domieszką bawełny. W sztuczny sposób uzyskuje się na nich strukturę płótna. Łatwo je odróżnić. Płótna lniane są od spodu brązowe, canvasy białe lub kremowe.

 

Co to są obrazy 3d?

Standardowo płótno po wydruku naciągane jest na krosno (drewniane ramy) o grubości około 2 cm. Obrazy 3d naciągamy na krosna o grubości około 3,5 cm. Obrazy takie wyglądają na bardziej masywne.